Predstavnik "Renovabisa" u našoj školi

U srijedu, 28. veljače našu je školu posjetio dr Jörg Basten, predstavnik Renovabisa koji je u pratnji požeškog biskupa Antuna Škvorčevića obišao prostore Katoličke osnovne škole i katoličke gimnazije u Virovitici gdje su ih dočekali ravnatelji Mario Večerić i Mario Voronjecki. Renovabis je organizacija koja podupire pastoralne, socijalne i društvene projekte u zemljama  Srednje i Istočne Europe. Svrha ove organizacije je jačanje Crkve u srednjoj, istočnoj i jugoistočnoj Europi. Cilj pohoda dr. Bastena je projekt izgradnje novih prostora i sportske dvorane dviju katoličkih škola u Virovitici.

Po dolasku u školu ravnatelji obiju škola poveli su goste ususret učenicima i djelatnicima. Učenici Osnovne škole i Gimnazije goste su pozdravili pjesmom prikazavši ukratko svoj rad i iskazali zahvalnost „Renovabisu“ za potporu koju daje njihovim školama. Po završetku programa ravnatelji škola dr. Bastenu uručili su prigodne darove. Zatim je dr. Basten pod stručnim vodstvom izvođača radova nove školske zgrade i sportske dvorane te predstojnika Ureda Požeške biskupije za katoličke škole razgledao stanje gradnje, koja bi do Uskrsa ove godine trebala biti pod krovom a na početku nove školske godine, idućeg mjeseca rujna biti spremna primiti nove učenike.

objavio: Mario Večerić   datum: 1. 3. 2018.