Učenici 3. razreda upoznaju Virovitičko-podravsku županiju

Nastavljamo odličnu suradnju s roditeljima naših učenika kroz projekt Roditelj u razredu. Nastavnu jedinicu Moja županija iz nastavnog predmeta Priroda i društvo na zanimljiv način približio je učenicima Karlov otac, gospodin Marijo Klement, zamjenik župana.

Tekst: Violeta Drvenkar, učiteljica

Učenici 3. razreda aktivno su sudjelovali u svim aktivnostima. Na nastavnom satu upoznali su se s pojmom županije, pokazali svoju županiju na zemljovidu te njezine gradove, imenovali općine svoje županije te razumjeli značenje županijskog središta kao kulturnog, obrazovnog, sportskog, zdravstvenog, gospodarskog i prometnog središta. U navedenom kontekstu istaknuta je prirodna baština, kulturno-povijesni spomenici, najznačajnije gospodarske grane i tvrtke, sportski klubovi, mreža zdravstvenih ustanova, najvažnije prometnice kao i odgojno-obrazovne ustanove.

Nakon održanog sata, zajedno s predavačem, uputili smo se u upravno središte Virovitičko-podravske županije. Tamo nas je primila gospođa Jasna Abramović, pročelnica ureda župana, koja je s učenicima kroz razgovor ponovila najvažnija prirodna i društvena obilježja županije. Ovaj razgovor dogodio se u Velikoj vijećnici Županije. Nakon razgovora pročelnice i učenika u Veliku vijećnicu došao je i župan gospodin Igor Andrović, koji je progovorio o ulozi župana i značenju županije za lokalno stanovništvo. Učenicima je dana mogućnost da dođu za govornicu i budu “župani” te da izaberu svoje suradnike odnosno zamjenike. Učenici su radosno prihvatili ovu igru i uživjeli se u svoje uloge. Kombinirajući nastavu u razredu s nastavom na terenu - u županijskome središtu -  te imajući gosta predavača – roditelja – koji je ujedno i zamjenik župana učenici su na nesvakidašnji način upoznali svoju županiju kao i njezino središte te time obogatili nastavni proces kroz veći opseg i dubinu informacija koje su izrečene u dinamičnom procesu i drugačijem ambijentu nego inače.

objavio: Mario Večerić   datum: 22. 11. 2018.