Trajna formacija djelatnika

U petak, 16. listopada održana je trajna formacija djelatnika katoličkih škola u Hrvatskoj na temu „Isus liječnik“.  Kako je zbog sprječavanja zaraze korona virusom susret koji je trebao biti u Primoštenu i Šibeniku odgođen, trajna formacija za djelatnike katoličkih škola održana je u svakoj školi za njezine djelatnike. Susret je započeo molitvom koju je predvodio ravnatelj Mario Večerić. Potom su djelatnici poslušali tri predavanja. Prvi predavač je doc. dr. sc. Anđelo Maly, profesor na Katedri Svetog pisma Starog zavjeta na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu s temom Isus - liječnik. Drugi predavač je prof. dr. sc. Josip Burušić, istraživač obrazovanja i voditelj u Znanstvenom centru izvrsnosti za školsku efikasnost i školski menadžment Instituta Ivo Pilar s temom Škola kao prostor razvoja osobnog, socijalnog i profesionalnog identiteta učenika. Treći predavač je doc. dr. sc. Krunoslav Novak, profesor na Odjelu za komunikologiju na Hrvatskom katoličkom sveučilištu i generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije s temom Pozitivna komunikacija kao temelj za dobru suradnju. Nakon prvog i trećeg predavanja uslijedile su radionice koje su po malim grupama predvodili ravnatelj i vjeroučitelj. U pozitivnom okruženju i stečenim novim iskustvima i znanjima stručni skup završio je molitvom Krunice.

objavio: Mario Večerić   datum: 20. 10. 2020.