U ponedjeljak, 16. studenoga 2020. godine učenici šestog razreda na satu Povijesti obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rada i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.  Na početku sata pomolili su se za sve nevine žrtve grada Vukovara i sve žrtve Domovinskog rata. Učenici su nakon toga govorili o važnosti molitve za poginule i preminule osobe. Naši šestaši prisjetili su se događaja koji su snažno obilježili našu povijest te su razvijali empatiju i suosjećanje prema obiteljima žrtava Domovinskog rata. Pričom o događajima prije samog pada Vukovara učenici su razvijali domoljublje i svijest o ishodima Domovinskog rata. Prisjetili su se obrane grada Vukovara i njegovih dana uoči pada, vukovarskog novinara Siniše Glavaševića, zatim vukovarske bolnice kao i heroja koji su branili grad do zadnje kapi krvi. Učenici su se prisjetili strašnog ratnog stradanja grada Vukovara, svih njegovih žrtava i rana koji su s tugom obojili noviju hrvatsku povijest. Govorili su o Ovčari, Memorijalnom groblju te željama obitelji da pronađu svoje najmilije. Prisjetili su se Blage Zadre i naših branitelja koji su dali svoj život za domovinu te izradili  plakat u čast i sjećanje na Vukovar. Ovim plakatom odaju počast žrtvi koju su podnijeli naši branitelji bez kojih ne bi bilo neovisne nam domovine Hrvatske. U utorak, 17.studenoga 2020. zapalili su lampione ispred naše škole i izmolili molitvu za sve koji su podnijeli žrtvu za Domovinu.

objavio: Mario Večerić   datum: 18. 11. 2020.

« Prosinac 2020 »