Dan ružičastih majica

U srijedu 24. veljače učenici naše škole obilježili su Dan ružičastih majica.  Učenici 1.a razreda obilježili su Dan ružičastih majica integriranim danom. Djeca, kao i odrasli, doživljavaju cijeli raspon emocija, no često ih ne mogu imenovati te nemaju iskustvo kako se ponašati u određenim situacijama.  Upravo zato učenici su razvijali sposobnost prepoznavanja i izražavanja emocija.   Prvašići su dan započeli čitanjem priče Hrabrica, Željke Horvat-Vukelja. Kroz analizu književnog djela učenici su nacrtali i ispričali za što njima treba hrabrost te savjetovali jedni druge kako pobijediti strah od istih. Nakon izražavanja vlastitih emocija učili smo prepoznati tuđe kroz igru uloga. Naučili su kako pomoći prijatelju kad kod njega primijete određenu emociju. Na satu likovne kulture dizajnirali su majice s lijepim riječima. Dan s završili upućivanjem lijepih riječi jedni drugima i zaključkom da trebamo biti dobri prijatelji.  Učenici 1.b povodom tog dana u produženom boravku izradili su bedževe te slikali majicu  s porukama Stop nasilju! Učenici ostalih razreda Dan ružičastih majica obilježili su kroz različite aktivnosti: gledanje prezentacije, snimanje video priloga i izradu plakata. Naučili su kako je komunikacija najbolji način za uspostavljanje odnosa s osobama koje susrećemo u životu. Kroz spomenute aktivnosti učenici su se podsjetili kako je potrebno prihvatiti različitosti među ljudima i međusobno se poštivati te pod svaku cijenu izbjegavati nasilje.

objavio: Mario Večerić   datum: 26. 2. 2021.

« Travanj 2021 »