BOŽIĆNA PRIREDBA

19. prosinca 2023. učenici i djelatnici Katoličke osnovne škole priredili su božićnu priredbu u Kazalištu Virovitica za roditelje, uzvanike, i sve ostale uvažene goste.
U ovo adventsko vrijeme, predblagdansko ozračje ima posebno značenje uz prigodno priređen program naših učenika koji su kroz glazbeno – scenski dio prikazali dolazak Isusova rođenja. Pjesma, ples, recitacija i prigodni scenski prikaz jaslica pokazali su koliko je važno iščekivati Božić kroz vjeru, mir, ljubav i radost. Bio je to događaj u kojem su na jezicima raznih talenata ponovno ispričane i u današnji trenutak i naš grad unesene istine naše vjere, a ujedno kao poziv na  mir, radost i zahvalnost kojega su kroz ovaj program djelatnici i učenici naše škole željeli podjeliti sa svojim obiteljima, svojim prijateljima, svojim gradom.

Na kraju  priredbe ravnatelj se obratio nazočnima komentirajući kako je oduševljeno promatrao ovaj spoj talenata i rada koji je ponovno pred nas stavio jednu od najvažnijih i najrječitijih scena Božjega objavljivanja ljudima - rođenja njegova Jedinorođenca, našega Spasitelja u ljudskoj povijesti, u liku djeteta i svetoj obitelji.

Pri tom je zahvalio svima koji svoje vrijednosti, svoje snage i svoje vrijeme ulažu u izgradnju naših učenika na koje smo izrazito ponosni, od roditelja, proširene obitelji, do učitelja i djelatnika naše škole. Prenio je pozdrave našega Osnivača, biskupa Antuna Škvorčevića koji u ovoj prigodi nije, nažalost mogao biti s nama.

Potom je zamolio sve da se zajedno iz kazališta upute ispred župne crkve Sv. Roka gjde su učenici zajedno s učiteljicama pripremili uprizorenje živih jaslica. Riječ je o prvom uprozorenju živih jaslica u gradu Virovitici u povijesti i na koje smo kao prvi koji su u tom sudjelovali iznimno zahvalni i ponosni.

objavio: Dorotea Tkalec   datum: 20. 12. 2023.