Majčin dan u našoj školi

Učenici 1. razreda su druženje povodom obilježavanja Majčinog dana započeli pozdravom i prigodnom pjesmom. Nakon toga prikazali su majkama mali video u kojem su ispričali što sve njihove majke rade dok tate gledaju TV. Zatim su odigrali igru u kojoj su učenici zatvorenih očiju trebali prepoznati i pogoditi koja je njihova majka. Druženje su završili igrom u kojoj su majke prepoznavale slike ruku svoje djece i njihov opis samih sebe. Na samom koncu druženja, prvašići su majkama poklonili platnene vrećice koje su sami oslikali. Učenici su svojim majkama pokazali korake i s njima otplesali zajednički ples. Naime, protekli tjedan su obilježili tjedan plesa i glazbe tijekom kojeg su učili plesne korake disco foxa i bečkog valcera.

U 2. razredu Majčin dan je započeo pjesmom i recitacijom. Predali su poklone majkama, te odigrali igru prepoznavanja. Na kraju su završili cvijetom, u koji su majke upisivale nekoliko stvari o svom djetetu.

Učenici 3. razreda igrali su s majkama i bakama kvizove "Koliko me poznaješ?" i "Prepoznaj me po očima i osmijehu". Odgovarajući zasebno na ista pitanja, učenici su uspoređivali svoje odgovore s odgovorima majki i baka i provjeravali koliko se međusobno poznaju. Potom su, promatrajući samo oči i osmijehe na fotografijama, prepoznavali jedni druge te poklonili majkama i bakama čestitke i vaze sa cvijećem koje su prethodno izradili.

Učenici 4. razreda druženje s majkama započeli su čitanjem stihova koje su sami pisali o svojim majkama te ih darivali prigodnim čestitkama na kojima su u cvijetu ostavili otiske svojih prstiju. Učenici su majke rasplesali igrom „Glazbenih stopala“ i plesom s pokretima u kojem su majke imale zadatak preslikati pokrete svoje djece. U kreativnoj radionici pod vodstvom majke Vargović izrađivali su unikatne ogrlice od platna.

Tekst: Učiteljice razredne nastave

objavio: Mario Večerić   datum: 18. 5. 2019.