Zaziv Duha Svetoga za početak Školske godine

Na početku još jedne školske godine, u utorak,  17. rujna 2019.  duhovnik naših dviju škola Ljubiša Krmar, predvodio je misno slavlje zaziva Duha Svetoga u crkvi sv. Roka u Virovitici za učenike i djelatnike Katoličke osnovne škole i Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici. Na početku misnoga slavlja pozdravio je sve prisutne učenike, djelatnike i roditelje, a posebno prve razrede obiju škola zaželjevši im tako dobrodošlicu u naše škole. Sve prisutne je potaknuo da se uz pjesmu, molitvu i Božju riječ pripreme za novu školsku godinu te da dobiju blagoslov za novi početak i nove prilike i uspjehe.

U homiliji je vlč. Krmar naglasio kako svi trebamo na početku nove školske godine zazvati Duha svetoga, kako bi on, Duh Branitelj bio vođa na putu u ostvarivanju naših ciljeva. Nasljedovati Isusa Krista poput apostola treba biti ideal svakog učenika i nastavnika. Svatko od nas treba biti oduševljen Isusov učenik, pratiti ga i slušati. On nas poziva poput mladića iz evanđelja  da  ustanemo i da hrabro koračamo životnim stazama. Pri koncu slavlja ravnatelj Mario Večerić zahvalio se svim učenicima i djelatnicima na sudjelovanju, a posebno roditeljima učenika. Istaknuo je kako ih je svake godine sve veći broj na zajedničkim misnim slavljima te im zahvalio na suradnji i potpori, a posebice na molitvi i žrtvi koju čine za svoju djecu i školu. Pjevanje na svetoj misi predvodio je zbor učenika Katoličke osnovne škole i Katoličke gimnazije pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Irene Maras.

objavio: Mario Večerić   datum: 18. 9. 2019.