Posjet Visokoj školi Virovitica

U četvrtak 27. veljače 2020. učenici 5. razreda vođeni Marijanom Špoljarić nastavnicom matematike i Martinom Šalinger nastavnicom informatike posjetili su Visoku školu Virovitica. Tijekom jednosatne radionice učenici su programirali na Micro:bit-ovima. Učenici su uz vodstvo studenata, smjera „Programsko inženjerstvo“, Dore Fabijanić i Ivana Horvata u MakeCode-u programirali na Micro:bit-u i provjerili kolika je temperatura u učionici te kako programirati igraću kocku na Micro:bit-u.

Nakon odrađenih vježbi nastavnici Marko Hajba i Mario Pecimotika učenicima su pokazali laboratorij elektrotehnike. U laboratoriju demonstrirali su im kako mogu isprogramirati semafor, odgovorili na mnoštvo zanimljivih pitanja koje su postavili te im omogućili rad na iMac računalima. Bilo nam je lijepo pa je većina učenika htjela ostati još malo, vidjeti i naučiti još nešto novo, zanimljivo. No, trebalo je krenuti prema našoj školi. Pravo iznenađenje učenici su imali pri izlasku iz Visoke škola Virovitica gdje ih je dočekao Franjo Gjogj koji je prve godine djelovanja škole svakodnevno našim učenicima dovozi hranu iz restorana Škola. Pala je i pokoja suza radosnica. Zahvaljujemo se Visokoj školi Virovitica što je ugostila naše učenike kao i njezinim profesorima i studentima na održanim radionica za naše učenike.

objavio: Mario Večerić   datum: 28. 2. 2020.