Korizmena duhovna obnova za djelatnike škole

Profesori i djelatnici Katoličke klasične gimnazije i Katoličke osnovne škole u Virovitici u srijedu 11. ožujka okupili su se na korizmenoj duhovnoj obnovi . Voditelj programa bio je pater Ilija Grgić misionar družbe Krvi Kristove iz Zagreba. Voditelj je na početku ukazao na važnost duhovnih sadržaja u svakodnevnom životu i radu jednog vjernika, a osobito djelatnika katoličkih škola.

U predavanju voditelj je protumačio važnost susreta s Bogom u svim životnim situacijama na temelji biblijskog teksta o proroku Ilija iz Prve knjige o kraljevima. Poslanje i navještaj profesora u odgoju mladih blisko je proročkom poslanju i na tom putu pozvani smo otkrivati Božju blizinu i trenutke u kojima nas neprestano jača i ohrabruje. Upravo onako kako je uplašeni Božji prorok Ilija na svom putu na Horeb čudesno dobivao potrebnu hranu kada ga anđeo taknu i reče mu: Ustani i jedi! Nakon predavanja održano je euharistijsko klanjanje i prigoda za svetu ispovijed. Potom je kao središte duhovne obnove slavljena sveta misa koju je predvidio voditelj duhovne obnove pater Ilija Grgić uz kojega je koncelebrirao duhovnik katoličkih škola vlč. Ljubiša Krmar. U euharistijskom slavlju molili smo za sve naše učenike, njihove obitelji kao i za sve djelatnike naših škola i poslanje koje imaju.

objavio: Mario Večerić   datum: 13. 3. 2020.