U Školi održano predavanje za roditelje i djelatnike

U petak, 30.travnja 2021. održano je prvo u nizu predavanja u okviru projekta Mjesec zdravlja u Katoličkoj osnovnoj školi. Roditelji naših učenika i djelatnici škole putem platforme ZOOM zajednički su slušali predavanje o tjelesnom zdravlju koje je pripremila i održala gospođa Helena Eškinja, majka učenika naše škole. Gospođa Eškinja prisutnima je kroz predavanje posvijestila osobnu odgovornost za zdravlje i dala smjernice za odgovorno ponašanje. Naglasila je da njegovanje obiteljskog zajedništva kroz kućanske poslove može postati životni stil koji je jedan od čimbenika zdravlja.

U predavanju se mogli čuti kako je važno prilikom njege bolesnih članova u obitelji imati puno strpljenja i sućuti prema takvim osobama i njihovoj patnji. Sudionici predavanja podsjetili su se kako trebamo pomagati našim  najstarijim članovima obitelji, bakama i djedovima ali i svim starijim osobama i osobama s invaliditetom koje susrećemo u dućanima, ulici i sl. dati im prednost te im pripomoći u njihovoj nemoći. Predavačica je prisutne podsjetila na važnost higijene, zdrave i pravilne prehrane kao i tjelesne aktivnosti. Gđa Eškinja iz svog bogatog profesionalnog iskustava skrenula je pozornost na mikroorganizme, uzročnike zaraznih bolesti kod djece, načine njihova prenošenja te simptome na koje treba obratiti pažnju.

objavio: Mario Večerić   datum: 3. 5. 2021.