Priredba 1.a i 1.b razreda povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Danas se u našoj školi događalo nešto vrlo važno. Naši vrijedni i marljivi đaci prvaci i njihove učiteljice pripremili su prigodni program povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje za svoje roditelje. Marljivo su se pripremali protekla dva tjedna i kao vrsni glumci, pjevači, recitatori i plesači predstavili su svoje umijeće i talente. Okupljene roditelje, braću i sestre naših učenika pozdravio je ravnatelj Ivan Mikolić i zahvalio im što su se odazvali našem pozivu i uveličali našu prvu priredbu.

Program su započeli učenici 1.a razreda recitacijom Kruh te nastavili zanimljivim igrokazom Proljetni valcer u kojima su sudjelovali svi učenici. Potom su uz ples otpjevali pjesmu Tko stvori.

Nakon njih na pozornicu su došli učenici 1.b razreda. Na početku su otpjevali pjesmu Kruh ljubavi. Nastavili su vrsno recitirati pjesme Pekar, Ponudi kruh i Što radi pekar. Na kraju su učenici 1.a i 1.b udružili snage i zajedno pjesmom Jesen dočarali jesenske dane i raspoloženje. Ali to nije sve. Budući da im je najdraža aktivnost slaviti Isusa uz pjesmu i ples i tako izraziti svoje molitve, na samom kraju su plešući otpjevali pjesmu Mi želimo uzdić' Isusa.

Na kraju priredbe velečasni Tomislav Dokoza blagoslovio je hranu koju su pripremile vrijedne ruke naših učenika i roditelja. Učenike je pozvao da budu zahvalni ponajprije Bogu za sve blagoslove koje imaju, a onda svojim roditeljima, učiteljima, bakama i djedovima.

objavio: Martina Šalinger   datum: 26. 10. 2021.