Novosti

Državno natjecanje učenika osnovnih škola u badmintonu – Poreč 23.- 25.11.

U Poreču je od 23. do 25.11. održano Državno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u Badmintonu u muškoj i ženskoj konkurenciji u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza. Pravo sudjelovanja na ovom natjecanju stekli su županijski prvaci. Kako je ŠSD KOŠ Katoličke osnovne škole u Virovitici bio prvak VPŽ u ženskoj konkurenciji, time smo stekli pravo nastupa na ovom natjecanju. Samo sustav natjecanja je bio takav da su ždrijebom određene skupine po tri ekipe (ukupno 8 skupina). U svakoj skupini svaka ekipa odigrala je dva meča i pobjednik skupina plasirao se u četvrtfinale. Ekipa ŠSD KOŠ Virovitica igrala je u skupini sa predstavnikom Dubrovačko-neretvanske županije od kojih je izgubila rezultatom 3:0 (inače ova ekipa je na kraju osvojila 2.mjesto), dok je uspjela pobijediti predstavnika Zadarske županije rezultatom 3:0 i time osvojili 2.mjesto u skupini, a u konačnom pretku zauzeli 9.-16.mjesta. Ovo je prvo natjecanje za našu školu gdje je ostvaren odličan rezultat, a ima dosta prostora za daljnji napredak jer su sve učenice 7. razred (još nemamo učenika u (8.razredu)

Ekipa je nastupila u satavu: Lucija Podravac, Hana Deskar, Matija Brozović i Mia Stanić, učenice 7.razreda.