Božićna priredba

U četvrtak (22. prosinca) održana je tradicionalna božićna priredba Katoličke osnovne škole u Virovitici.  Za razliku od prošlogodišnjih božićnih programa koji su upriličeni u Kazalištu Virovitica, ovogodišnja priredba, sedma po redu, održala se u prostoru Škole. Osim toga, ova priredba razlikovala se i u broju publike. Naime, roditelji naših učenika priredbu su mogli pratiti u online obliku, putem Zooma i Facebooka, a učenike su uživo podržali njihovi učiteljice i učitelji, školski kolege te ravnatelj koji je, uz  djecu i njihove mentore, uvelike doprinio realizaciji ovoga događaja. Iako je bila riječ o nešto drugačijoj priredbi, veselih sadržaja nije manjkalo. Nastupili su predstavnici svih deset razreda naše škole koji su pjesmom, plesom, igrokazima i recitacijama izrekli svoju ljubav, radost, vjeru i nadu koju osjećaju povodom Isusova rođendana. Priredba je završila prigodnim riječima  ravnatelja Ivana Mikolića koji je pozdravio našega osnivača, biskupa dr. Antuna Škvorčevića, bivšega ravnatelja Marija Večerića, roditelje učenika, učenike koji nisu mogli bili prisutni, kao i sve pratitelje koji su pratili prijenos priredbe. Ravnatelj je pohvalio rad i trud djece i učiteljica, a lijep događaj završen je zajedničkom pjesmom „Radujte se narodi“.

objavio: Martina Šalinger   datum: 23. 12. 2021.