Priredba za kraj nastavne godine

U prostorima Katoličke osnovne škole u Virovitici, 07. lipnja u večernjim satima održana je završna priredba prigodom kraja školske godine.

Među uzvanicima bili su prč. Ivica Žuljević predstojnik Ureda za Katoličke škole u Požeškoj biskupiji u svojstvu izaslanika biskupa msgr. dr. Antuna Škvorčevića osnivača škole, Želimir Žuljević ravnatelj Katoličke osnovne škole u Požegi i Mario Voronjecki, ravnatelj Katoličke klasične gimnazije u Virovitici.  Bogat program kojeg su pripremili učenici zajedno sa svojim učiteljicama Viktorijom Majstorović, Violetom Drvenkar  i Majom Fabijanac učiteljicom englekog jezika sastojao od dva dijela. U prvom dijelu učenici su kroz recitacije, pjesme i ples predstavili minulu školsku godinu i njezin sadržaj te sve ono što su u toj godini naučili. Drugi dio programa sastojao se od nekoliko recitacija i pjesama duhovnog karaktera. Pred kraj programa prisutnima se obratio ravnatelj Škole vlč. Mario Večerić. Najprije je  zahvalio učenicima za sav trud koji su uložili tijekom ove nastavne godine, za sva postignuća kojima su razveselili ne samo sebe i svoje roditelje, nego i čitavu Školu, a napose za dobrotu i uzornost. Potom je zahvalio roditeljima jer prate rad Škole i žive u zajedništvu s njom. Zahvalio je i svojim djelatnicima za sav trud i odricanje koje je neophodno u ovom poslu. Na kraju je ravnatelj posebne riječi zahvale uputio i osnivaču Škole te pozvao njegovog izaslanika prečasnog Žuljevića da se obrati prisutnima s nekoliko riječi.

Biskupov izaslanik pridružio se ravnateljevim zahvalama djeci na izvedenom programu, djelatnicima na žrtvi i ljubavi kojom služe djeci te roditeljima što nastoje oko toga da Katoličke škola bude produžena obitelj i što prepoznaju vrijednost Katoličke škole koja djecu odgaja po nauci Isusa Krista našeg jedinog učitelja. Također je naglasio kako osnivač škole osim što se brine za duhovni identitet škole nastoji osigurati što bolje uvjete i pedagoške standarde školskih prostora u kojima će se nesmetano moći odvijati odgojno obrazovni proces škole što je posebno vidljivo na vanjskom i unutarnjem uređenju škole i njezinih prostora. Učenicima i roditeljima te svim prisutnima čestitao je uspješan završetak Školske godine i radosne praznike.

Tekst: Mario Večerić, ravnatelj

objavio: Luka Balković   datum: 8. 6. 2016.