SIGURNO U PROMETU

Katolička osnovna škola u Virovitici bila je domaćin Županijskog natjecanja Sigurno u prometu

Natjecanje je održano 30.04.2024. na školskom sportskom igralištu Katoličke osnovne škole.
Okupljeni natjecatelji i mentori, nakon doručka, uputili su se na svečano otvorenje Županijskog natjecanja. Županijsko natjecanje, uz prigodan govor, otvorio je ravnatelj Katoličke osnovne škole u Virovitici, gospodin Ivan Mikolić. Pridružili su mu se g. Valenteković (AK Virovitica) i g. Gazibara (MUP). S lijepim željama i riječima ohrabrenja učenici su se uputili na teorijski dio natjecanja. Teorijski dio natjecanja proveo je gospodin Martinko iz Hrvatskog autokluba. Nakon uspješno riješenog testa, natjecatelji su se uputili na školsko igralište gdje ih je čekao postavljen poligon. Poligon je osmislio i postavio gospodin Valenteković ispred Autokluba Virovitica.
Sudjelovale su OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica, OŠ Vladimir Nazor Virovitica, OŠ Vladimir Nazor Nova Bukovica te OŠ Josipa Kozarca Slatina. Svaku školu predstavljala je ekipa od dva dječaka i dvije djevojčice.
Natjecatelje je pratio i ocjenjivao gospodin Valenteković, a pomagali su mu učenici osmog razreda Katoličke osnovne škole u Virovitici.
Po završetku praktičnog dijela natjecanja, učenici, mentori te članovi županijskog povjerenstva uputili su se na ručak i svečano proglašenje pobjednika Županijskog natjecanja Sigurno u prometu 2024.
Najuspješnija ekipa je bila ekipa OŠ Josipa Kozarca iz Slatine, no na državnom natjecanju, Virovitičko – podravsku županiju predstavljat će ekipa koju čine: Jan Tomac (OŠ Josipa Kozarca Slatina), Samuel Haić (OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica), Lucia Feldi (OŠ Josipa Kozarca Slatina) i Tesa Kovač (OŠ Vladimir Nazor Virovitica).
Najuspješnijima dodijeljene su nagrade koje su omogućili Autoklub Virovitica i MUP Virovitica, a školama, mentorima te ostalim natjecateljima dodijeljene su zahvalnice te utješne nagrade.

objavio: Alena Gladović   datum: 2. 5. 2024.